REKLAMA
Znaleziono 5013 wyników
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce
Ponad jedna trzecia wszystkich pracowników Polskiej Grupy Górniczej gotowa jest odejść z pracy w górnictwie pod warunkiem uzyskania jednorazowej odprawy pieniężnej lub przejścia na pomostowy urlop do emerytury – tak wynika z ankiety, którą spółka przeprowadziła w grudniu 2024 roku wśród swoich pracowników.
Główny Urząd Miar buduje w Kielcach Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny. Poszukuje specjalistów [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Główny Urząd Miar buduje w Kielcach Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny. Poszukuje specjalistów [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Jak informuje Główny Urząd Miar (GUM), równolegle z procesami rekrutacyjnymi trwa budowa ośrodka badawczego, w którym najlepsi kandydaci znajdą zatrudnienie. Projekt zakłada budowę, we współpracy z Politechniką Świętokrzyską, laboratoryjnej bazy badawczo-wdrożeniowej, która pozwoli na efektywne i profesjonalne prowadzenie prac rozwojowo-badawczych, co bezpośrednio wpłynie na intensyfikację współpracy pomiędzy sferą badawczo-naukową a przedsiębiorstwami.
Nowa stacja zasilająca Enei Operator w Suchym Lesie umożliwi rozwój OZE w aglomeracji poznańskiej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa stacja zasilająca Enei Operator w Suchym Lesie umożliwi rozwój OZE w aglomeracji poznańskiej [FILM]
Enea Operator wybudowała nową stację energetyczną (GPZ) 110/15 kV w znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania, Suchym Lesie. Inwestycja przyczyni się do rozwoju energetyki odnawialnej na terenie zachodniej Polski poprzez wzrost potencjału sieci do przyłączania nowych OZE. Zastosowane przez Eneę Operator nowoczesne rozwiązania techniczne zwiększają również niezawodność dostaw energii elektrycznej do odbiorców w gminie Suchy Las i sąsiednich miejscowościach.
Tychy: Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tychy: Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy [WIZUALIZACJE]
Tyski HUB powstanie przy ul. Piłsudskiego, w środkowej, niezagospodarowanej dotąd części budynku Zespołu Szkół Municypalnych, pomiędzy Mediateką a Halą Sportową. Miejsce będzie przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się szeroko pojętą ekologią i „zielonymi” technologiami. Gotowy jest projekt obiektu. Miasto zgłosiło także wniosek na ponad 100 milionów złotych o dofinansowanie na realizacje tej inwestycji.
Milowy krok ku budowie wielkiej farmy wiatrowej w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Milowy krok ku budowie wielkiej farmy wiatrowej w woj. zachodniopomorskim
Farma wiatrowa Mierzyn (58,5 MW) uzyskała tymczasowe pozwolenie na użytkowanie (ION), co umożliwia produkcję pierwszej energii elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci. Uzyskanie pozwolenia jest efektem pozytywnej weryfikacji działania turbin wiatrowych i urządzeń elektroenergetycznych podczas podania pierwszego napięcia. Największa budowana aktualnie przez TAURON farma wiatrowa zostanie oddana do eksploatacji w drugiej połowie 2024 roku.
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepła
Od 1 stycznia 2025 r. właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej także w przypadku zakupu i montażu magazynów energii. To kolejna forma wsparcia rozwoju energetyki odnawialnej i zwiększenia opłacalności instalacji prosumenckich.
Farma wiatrowa Racibórz została podłączona do sieci [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Farma wiatrowa Racibórz została podłączona do sieci [FILM]
Farma wiatrowa Racibórz została właśnie podłączona do elektrycznej sieci dystrybucyjnej, co oznacza, że od teraz wiatraki mogą pobierać prąd. To ważny etap inwestycji, realizowanej przez VSB Energie Odnawialne Polska. Elektrownia wiatrowa na terenie gminy Pietrowice Wielkie uruchomi do końca roku produkcję zielonej energii, która zapewni prąd dla ok. 36 tysięcy gospodarstw domowych.
Jeden z liderów branży OZE stawia na Stargard i Fortress Logistics Parkartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z liderów branży OZE stawia na Stargard i Fortress Logistics Park
Globalny lider w dziedzinie rozwiązań energetycznych opartych na energii wiatrowej ma nową powierzchnię operacyjną. Umowę na biura i magazyny podpisał z Fortress Logistics Park Stargard. Wynajmie ponad 6,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W transakcji wynajmu najemcę wspierała agencja doradcza CBRE.
Szwajcarska firma R&S Group Holding AG otwiera w Polsce nową fabrykę transformatorów dystrybucyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma R&S Group Holding AG otwiera w Polsce nową fabrykę transformatorów dystrybucyjnych
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie małopolskim. 3 kwietnia szwajcarska firma R&S Group Holding AG, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy i innych komponentów elektrycznych dokonał oficjalnego otwarcia fabryki olejowych transformatorów dystrybucyjnych w Krzeczowie koło Bochni pod marką Rauscher & Stoecklin
Wielka inwestycja w Radomiu. Powstanie park logistyczno-produkcyjny i terminal kontenerowy intermodalny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w Radomiu. Powstanie park logistyczno-produkcyjny i terminal kontenerowy intermodalny [WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji w Radomiu, drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim . Na terenach dawnej ciepłowni RADPEC powstanie terminal intermodalny wraz z parkiem logistyczno-produkcyjnym. Inwestorem jest spółka TG Park Północ. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistraliartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali, która docelowo połączy Racibórz z Oświęcimiem. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne regionu, wzmocni elastyczność krajowego systemu przesyłowego i przyspieszy rozwój niskoemisyjnych źródeł energii.
W Gdyni ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnej
W Gdyni rozpoczyna się budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnej. To kluczowy element programu WISŁA, który ma dostarczyć Polsce 48 wyrzutni Patriot M903 i podzespoły do 12 radarów LTAMDS. Centrum Elektroniki Militarnej (CEM) będzie odgrywać kluczową rolę w transferze nowoczesnych technologii. Posłuży do produkcji elementów elektronicznych, opracowywania narzędzi, dokumentacji technicznej i wsparcia technicznego. Inwestycja ta wynika z umowy offsetowej, podpisanej w sierpniu 2023 roku w ramach II fazy programu WISŁA.
Więckowskiego 21inwestycja
Pokaż inwestycję
Więckowskiego 21
Wrocław, Więckowskiego 21
inwestycja
Pokaż inwestycję
Wybrzeże Wyspiańskiego 34
Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 34
W województwie śląskim ma powstać fabryka ogniw do magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
W województwie śląskim ma powstać fabryka ogniw do magazynów energii
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja "Śląskie Magazyny Energii". Jej tematem był projekt budowy pierwszej polskiej fabryki ogniw dla magazynów energii, mający stanowić połączenie nowoczesności z myślą techniczną w walce o odnawialne źródła energii i niezależność energetyczną.
Amerykańska firma Samsara otwiera nowe centrum technologiczne w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Samsara otwiera nowe centrum technologiczne w Warszawie
Kolejna amerykańska firma technologiczna inwestuje w Polsce. Przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, na otwarcie swojego biura w Warszawie zdecydowała się firma Samsara, która utworzy liczne miejsca pracy dla wysoce wykwalifikowanych specjalistów z obszaru IT.
Polska firma NBG wybuduje na Mazowszu nowy zakład produkcji pieczywa mrożonego artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma NBG wybuduje na Mazowszu nowy zakład produkcji pieczywa mrożonego
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w województwie mazowieckim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI). Tym razem będzie to nowa inwestycja z branży spożywczej. Powstanie w północnej części województwa.
PORTA KMI POLAND S.A. zainwestuje ponad 100 mln zł w nowoczesną fabrykę w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
PORTA KMI POLAND S.A. zainwestuje ponad 100 mln zł w nowoczesną fabrykę w województwie pomorskim
Lider sprzedaży drzwi w Polsce firma PORTA KMI POLAND S.A., zainwestuje ponad 100 mln zł w nowoczesny zakład w Kartoszynie. Projekt uzyskał wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji.
Polski producent folii i worków foliowych inwestuje w Słupskuartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent folii i worków foliowych inwestuje w Słupsku
Kolejna polska firma inwestuje w ramach Polskiej Strefy Ekonomicznej w województwie pomorskim. Rodzinna spółka PPHU Stolko, dzięki udzielonej decyzji o wsparciu przez Słupską Specjalną Strefę Ekonomiczną, zainwestuje w modernizację swojej fabryki w Słupsku.
Polska firma OstroVit otworzyła nową halę produkcyjną w Zambrowieartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma OstroVit otworzyła nową halę produkcyjną w Zambrowie
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Firma OstroVit Sp. z o.o. otworzyła 18 kwietnia nową halę produkcyjną na terenie zakładu, który zlokalizowany jest w Zambrowie, przy ul. Przemysłowej.
REKLAMA